O našich štěňatech

Chováme štěňata s průkazem původu, pokud jde štěně do zahraničí zařizujeme exportní průkaz původu. Štěňata jsou pravidelně odčervovaná a očkovaná. Při prvním očkování dostanou čip a očkovací průkaz nebo pas. O průkaz původu se žádá až v době, kdy štěně dostane čip – okolo 6 týdnů. Někdy se stane, že nestihne rodokmen poštou přijít do doby, kdy má štěně odejít k novým majitelům. Potom ho buď posíláme poštou nebo ho osobně dovezeme k novým majitelům, záleží na vzdálenosti.

Štěňata u nás vyrůstají v domácím prostředí. Od malička jsou zvyklá na lidi včetně dětí. Jen co začnou chodit snažíme se je socializovat.

Při výběru štěněte je častá otázka jestli fenu nebo psa. V první řadě musíte zvážit jestli vám vadí hárání. Potom bych se zaměřila k čemu štěňátko chcete, jestli na sport a lov – vybírala bych štěně temperamentnější. Pokud ho chcete jen jako mazlíčka do rodiny – vybírala bych štěně klidnější. Zrovna povaha je už poznat okolo 7 týdnů, vždy je ve vrhu někdo alpha samec a někdo páté kolo u vozu. Často není veliký rozdíl mezi dominantním psem a fenou. Musíte počítat, že pes bude o malinko větší a silnější. Ale daleko větší rozdíl je mezi dominantním jedincem a submisivním jedincem stejného pohlaví. A vše ostatní záleží na budoucí výchově. Tito psi jsou tvární a pokud s nimi člověk umí pracovat, tak pak máte skvělého parťáka, který vám čte jen z výrazu obličeje, ani nemusíte nic říkat.

Je jen na vás, jestli se štěňátkem budete chtít chodit na výstavy nebo na sportovní aktivity nebo na lovecký výcvik. Neklademe si žádné podmínky při odběru. Samozřejmě nás bude těšit, když budete reprezentovat naší stanici v jakémkoliv oboru.

Záloha na štěně je nevratná.

Bližší informace na mailu. Zájem o rezervaci štěňátka pište na mail.

Ponechávám si právo odmítnout prodej štěněte.

Schéma generací v chovu

Zakladatelka Anabel x Artemis Anabel x Spitfire
1. generace Vrh A Vrh B
1. generace Angiel x Fred z BT Airin x Fred z BT
2. generace Vrh C Vrh D
2. generace Cassie x Fred z HS Dixi x Jaap Connie x Jaap Clare x Baldwynson Cassie x Malcolm
3. generace Vrh E Vrh F Vrh G Vrh H Vrh I
3. generace Isha x Falcon F. SI Izabel x Falcon F. SI Gwen x Mont z HS
4. generace Vrh J